Loading…

Naprawa kamperów i przyczep kempingowych w Warszawa

Serwis Kampera i przyczep kempingowych w Warszawa - Naprawa i Mechanik do
Kontakt

BUDOWA KAMPERA #17. Montaż, serwis i naprawa piecyka Truma S2200 Trumatic DiY campervan

#budowa kamera #sprintervanlife #vanbuild #vanlife #sprintercampervan #sprintervanconversion #kamper #truma #trumatic #truma S2200
#ogrzewanie kampera

Witajcie, ja jestem Mateusz.
W tym odcinku pokazuję jak zamontowałem piecyk gazowy Truma S2200.
Na co trzeba zwrócić uwagę po zakupie używanego sprzętu.
Jakie są zalety i wady takiego rozwiązania.
Kupując używany piec koniecznie trzeba sprawdzić jego stan.
Najważniejsze zalety takiego rozwiązania to:
– bardzo cicha praca, tak naprawdę nic nie słychać podczas jego użycia
– powietrze nie wysusza się tak bardzo jak przy tradycyjnym nadmuchu
wentylatorem, min. Webasto
– nie trzeba mieć zasilania elektrycznego, żeby ten piecyk grzał, co jest bardzo przydatne w chłodniejsze dni i noce, kiedy mamy tego prądu bardzo mało
doprowadzenie powietrza i wyloty spalin mogą być zamontowane w ścianie , a nie jak w innych modelach – powietrze z podłogi a spaliny przez dach.

Użyte materiały:
Piecyk Gazowy TRUMA S2200P
Uszczelka – Materiał zbrojony REINZ RS 1,2mm. 400 st C pracy ciągłej
Ocieplenie piecyka – Afmaflex 19mm

Zapraszam do oglądania i do subskrypcji 🙂

Youtube Naprawa Kamperów Warszawa, Naprawy bieżące. Wykonujemy naprawy powypadkowe i kapitalne oraz kosztorysowanie powypadkowe. Oferujemy wiele usług tj. naprawa poszycia przyczepy kempingowej. Oprócz napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych, wykonujemy naprawy karoserii, wnętrza i poszycia kamperów. Naprawy pogwarancyjne. Naprawy powypadkowe Serwis kamperów i przyczep kempingowych w Warszawie.

Profesjonalny i sprawdzony serwis i naprawa kamperów w Warszawie. Montaż i rozbudowa kamperów. W naszym serwisie kamperów i przyczep kempingowych w Warszawie możesz dokonać przeglądów oraz zakupu i montażu dodatkowego wyposażenia.

9 thoughts on “BUDOWA KAMPERA #17. Montaż, serwis i naprawa piecyka Truma S2200 Trumatic DiY campervan

 1. Wìtam mam pìecyk ze złomu uszczelke zrobiłem z klinkierytu no i grzeje będę to montował w fordzie tranzicie ktoś kiedyś napisał że wylot spalin wyprowadził pod auto i miało to działać. w przyczepie widziałem że komin przechodził przez szfke na dach. Rozumie że część powietrza spala palnik a reszta powietrza ogrzewa się i wylatuje przez komin czy można by tu jakoś regulować dolot powietrza chodzi o to żeby nadmiar powietrza do palnika nie wychładzał za bardzo piecyka albo jest to celowo zrobione żeby pìecyk się za mocno nie rozgrzewał.myślałem też o jakimś malutkim wetylatorku który by wysysał spaliny pod auto żeby nie robić komina w środku.udało się zamontować chińskie webasto pompka doprowadziła mnie do rozpaczy w końcu okleiłem ją matą kałczukową włożyłem to do kawałka plastikowej rynny i wylądowała z tyłu pod podłogą jest ciszej.webasto jest za siedzedzeniami pasażerów spaliny przechodzą przez chłodnice z jakiegoś kompresora która się mocno nagrzewa.po zamontowaniu składanej grodzi będzie można ogrzewać samą kabinę kierowcy lub część hotelową albo wszystko pozdrawiam

 2. Za naprawdę dobrą robotę leci sub.
  Widać że się przykładasz i robisz bardzo dokładnie, ale też rozsądnie i nie wyrzucasz pieniędzy w błoto (kupowanie oryginalnej uszczelki).
  Pozdrawiam i czekam na kolejne odcinki 🙂

  Ps. Wprawdzie wspomniałeś o montażu Webasto jako awaryjnego i uważam to za bardzo mądre podejście, stety/niestety nie będzie ono tylko jako awaryjne źródło ciepła, gdyż jako jedyne ogrzewanie "kamperowe" może działać w trakcie jazdy (w odróżnieniu do trumy).
  W swojej przyczepie oprócz trumy mam również Webasto i wykorzystuje je właśnie do dogrzania na jakieś 30 minut przed dojazdem na miejsce postoju (Webasto sterowane z pilota).

 3. Hej, znalazłem na stronie salon Omniresa blisko mnie w Tarnowskich Górach, zadzwoniłem i w tym wymiarze byłby za 2-3 tygodnie. Kupiłem w LM bardzo podobny z odpływem na środku krótkiego boku i od wczoraj robię konstrukcję ściany. Dzięki za pomoc i inspirację 👏

Dodaj komentarz

Zadzwoń do nas!