Loading…

Naprawa kamperów i przyczep kempingowych w Warszawa

Serwis Kampera i przyczep kempingowych w Warszawa - Naprawa i Mechanik do
Kontakt

BUDOWA KAMPERA #18. Montaż, instalacja ogrzewania w kamperze. Ogrzewanie postojowe WEBASTO. DiY

#budowa kamera #sprintervanlife #vanbuild #vanlife #sprintercampervan #sprintervanconversion #kamper #Websato #ogrzewanie postojowe
#ogrzewanie kampera

Witajcie, ja jestem Mateusz i w tym odcinku pokażę Ci jak zamontowałem ogrzewanie postojowe typu Webasto 5kW.
Na co trzeba zwrócić uwagę przy montażu i dlaczego umieściłem je w tym miejscu. Wszystkiego dowiesz się z tego odcinka.

Użyte materiały:

Webasto 5kW – Chińczyk
Zaworek zwrotny do paliwa – 6mm
Uszczelniacz – Sika 521 UV
NIty 5mm
Taśma parciana – do zabezpieczenia przewodów – TESA 51608
Koszulki termokurczliwe
Preparat do czyszczenia styków MA Professional Contact Cleaner

Zapraszam do oglądania i subskrypcji 🙂

Youtube Naprawa Kamperów Warszawa, Naprawy bieżące. Wykonujemy naprawy powypadkowe i kapitalne oraz kosztorysowanie powypadkowe. Oferujemy wiele usług tj. naprawa poszycia przyczepy kempingowej. Oprócz napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych, wykonujemy naprawy karoserii, wnętrza i poszycia kamperów. Naprawy pogwarancyjne. Naprawy powypadkowe Serwis kamperów i przyczep kempingowych w Warszawie.

Profesjonalny i sprawdzony serwis i naprawa kamperów w Warszawie. Montaż i rozbudowa kamperów. W naszym serwisie kamperów i przyczep kempingowych w Warszawie możesz dokonać przeglądów oraz zakupu i montażu dodatkowego wyposażenia.

10 thoughts on “BUDOWA KAMPERA #18. Montaż, instalacja ogrzewania w kamperze. Ogrzewanie postojowe WEBASTO. DiY

 1. Witam moje spostrzeżenia co do oryginalnych wężyków są pozytywne 2lata śmigają i nic się nie dzieje z nimi Trójnik ma takie widełki na prawo i lewo jak się odpowiednio założy go a pompka pod kontem 30 40 stopni (dokładnie nie pamiętam bo to już 2 lata minęły) nie powinna być założona Tak przynajmniej instrukcja mówi

 2. Hej, ktoś dbał o sprintera i mył go dokładnie 👍 na moim zbiorniku było wiaderko brudu 😂
  Prace idą do przodu, super się to ogląda, pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia 👍

 3. Ja takim Webasto dogrzewam warsztat i powiem z doświadczenia że bez owijki na początku wydechu bym się bał puścić to przez podwozie. Nie usnął bym w nocy :). U mnie pierwsze 30 cm rury zmieniło kolor co świadczy o temperaturze jaka jest podczas pracy.

 4. Oooo, w końcu! 😁
  Odrywam się od swojej roboty i biorę się za oglądanie.

  Jestem jeszcze w trakcie okładania, ale mam wnioski na szybko:
  -pompka źle zamontowana, bo musi być pod kątem inaczej się będzie zapowietrzala (króciec tłoczący paliwo musi być wyżej od króćca zasysające go)
  filtr paliwa zamontowany odwrotnie (syf powinien się zbierać między koszyczkiem a obudową wtedy będziesz widział czy należy go przeczyścić)
  -drobnym błędem jest zasysanie zimnego powietrza z kabiny zamiast z części kamperowej (większym kosztem będziesz podgrzewał powietrze i dodatkowo czujnik temperatury jest na wlocie powietrza, więc sterowanie za pomocą temperatury nie wchodzi w grę).
  -koniecznie wypuść rurę spalin poza obrys auta, kierunkiem do tyłu, bo spaliny pod autem będą się jakimś cudownym sposobem dostawać do auta.

Dodaj komentarz

Zadzwoń do nas!